Ettat Et, Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki modern kesim ve et işleme tesisinde 1992 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden kalitesini daima arttırarak müşteri memnuniyetini çok kısa sürede sağlamış ve Meradan markasıyla tüketicisine güven veren bir şirket olmuştur. Dürüst ticaret anlayışından asla taviz vermeden başarının sırrını yakalayarak aynı çizgide üretimine devam etmektedir.

Ettat Et, canlı hayvan pazarı, kesimhane ve et işleme tesislerinin aktif olarak bir arada faaliyet gösterdiği Türkiye'deki ender işletmelerden biri olma özelliğini korumaktadır. Bunlara ilave olarak kendi çiftliklerine sahiptir. Böylece bir taraftan hammadde tedariğini en düşük maliyetle gerçekleştirirken bir taraftan da soğuk zinciri koruyarak ürünlerin raf ömrünü en yüksek seviyeye çıkarma kabiliyetine sahip olmaktadır. Kuruluşumuz, dana ve kuzu karkas, vakumlanmış parça et gibi endüstriyel ürünlerin üretiminde uzmanlaşmıştır. 2011 yılı içinde modifiye atmosfer paketleme (MAP) teknolojisi ile ürettiği uzun ömürlü paket et ürünlerini de Meradan markası ile piyasaya sunmuştur. Firmamız toplam 100'e yakın ürün çeşidini portföyünde bulundurmaktadır.

Ettat Et, büyüme stratejisini, başta uluslararası zincirler olmak üzere kurumsallaşmış büyük ölçekli müşterilerle "uzun vadeli iş ortaklığı anlayışı" üzerine inşa etmiştir.

Fabrika toplam 122.000 m2 açık alan üzerine kuruludur. 42.000 m2 kapalı alana sahip tesiste, yıllık yaklaşık 15.000 ton kırmızı et üretimi yapmaktadır. Sürekli ek yatırımlar yaparak teknolojik altyapısını ve ekipman parkını her geçen gün genişletmekte, üretim ve satış kapasitesini sürekli arttırmaktadır.

Şirketimiz hammadde gereksinimini, Türkiye'nin et kalitesi ve lezzeti en yüksek bölgeleri arasında olan Balıkesir, Bursa çevresinden karşılamaktadır. Ancak Ettat Et, sadece yurtiçindeki kaynaklara bağımlı olmayıp Avrupa Birliği ülkeleri (Fransa, Polonya, Macaristan, Almanya, Danimarka, Avusturya, Litvanya), Güney Amerika ülkeleri ve Avustralya'dan da canlı hayvan ve karkas tedarik edebilmektedir. Böylece müşterilerine, hem sürekliliği olan tedarik imkanları hem de rekabetçi fiyatlar sunmaktadır.

Kuruluşumuzun kalite politikası, uzmanlaşmış bir ekip çalışması sayesinde standart ve güvenilir ürünler üretmektir. Bu doğrultuda iyi hijyen uygulamaları (GHP) ve iyi üretim uygulamalarını (GMP) uzun süre önce devreye almıştır. Firmamız tüm yasal yükümlülüklere eksiksiz uymakta ve kalite sisteminde Kritik Kontrol Noktalarında Tehlike Analizi (HACCP) gerekliliklerini sağlamaktadır. Müşterileri olan uluslararası zincirler tarafından da periyodik olarak denetlenmektedir. Ettat Et, kalite konusunda her geçen gün büyüyen ekibiyle birlikte uluslararası geçerliliği olan kalite yönetim sistemleri (IFS, BRC, ISO 22000) belgelerine sahiptir.

Ettat Et, 2011 yılında başlattığı bir projeyle; Türkiye'de çok az sayıda firmanın sahip olduğu İzlenebilirlik sistemi üzerinden tüm ürünlerin çiftlikten sofraya takip uygulamasını gerçekleştirmiştir. Böylece müşterilerine, tükettikleri Ettat Et ürünlerinin hangi kaynaktan geldiğini detaylı şekilde öğrenme fırsatı sağlamaktadır.

Ettat Et, bugün Türkiye'nin her noktasına ulaşan dağıtım ağını daha da güçlendirebilmek için araç parkını sürekli genişletmekte ve taze et için hayati önem taşıyan soğuk zincir lojistiği konusunda ileri teknolojiyi takip etmektedir. Bünyesinde çok sayıda soğuk zincir dağıtımı yapan aracı ve canlı hayvan taşıma araçları bulunmaktadır. Tüm Ettat Et araçları uydudan izlenmekte ve araç içi sıcaklık kontrolleri anlık olarak yapılabilmektedir.

Vizyonumuz:  Ürünlerimizde sağlık, kalite ve güveni en üst düzeye çıkararak rakipleri arasında önder firma olmak ve üretim kalitesini geliştirerek yurt içi pazardaki sektörel payını sürekli arttırmaktır.

Misyonumuz: Müşteri taleplerini ve tedarik kaynaklarını etkin ve doğru kullanarak, üstün hijyen koşullarında, toplumsal sorumluluklarını da ihmal etmeden çalışanlarımızla beraber kaliteli ve ekonomik ürünler üretmek ve müşteri memnuniyetini sürekli kılacak hizmeti vermektir.

Değerlerimiz:

  • Dürüstlük
  • Farklılık ve Yenilikçilik
  • Değerlerine Bağlılık
  • Mükemmeliyet
  • Topluma ve Çevreye Saygı
  • Ahlaka ve Hukuka Bağlılık